ام پی پی ای چیست(MPPA)؟

 
MPPA عنوان دوره عالی خط مشی گذاری عمومی است که برای مدیران نهادهای حاکمیتی و دولتی بر اساس آخرین متدولوژی روز دنیا طراحی شده است. این دوره ویژه افرادی است که خواستار پیشرفت و ترقی در حرفه خود از طریق یادگیری دانش و بینشی عمیق به همراه تمرین های عملیاتی و تحلیل موارد شبیه سازی شده هستند.
در سالیان گذشته دوره های ارتقا مهارت و توانمندی مدیران در کشور رو به گسترش بوده و پیشرفت های چشمگیری نیز در این میان مشاهده می شود. اما مساله اصلی از آنجایی ناشی می شود که بخش بازرگانی، خصوصی و تجاری با بخش حاکمیتی، دولتی و عمومی کشور آموزش های یکسانی را می بینند، در حالی که ماهیت این دو بسیار متفاوت از یکدیگر است.
به دفعات مشاهده شده است که مدیران بخش ها حاکمیتی، عمومی و دولتی در کنار مدیران صنعتی، بازرگانی و تجاری در کنار یکدیگر در دوره های مهارتی شرکت کرده و از محتوای آموزشی یکسانی بهره می برند.
سوال اصلی اینجاست
آیا با توجه به ماهیت و ویژگی متفاوت حوزه مدیران صنعتی و بازرگانی با مدیران دولتی، عمومی و خدماتی می توان محتوای آموزشی یکسانی را ارائه کرد؟؟؟ آیا می توان اصول استراتژی، رهبری، مالی، مهارت های مدیریتی و .. را در سازمان های بازرگانی با سازمان های دولتی و بخش عمومی یکسان دانست؟؟؟
MPPA بر اساس متدولوژی روز دنیا در حوزه خط مشی گذاری عمومی و دولتی طراحی شده است و در آن بسته ای از آموزش، پژوهش، سمینار، کارگاه عملیاتی، مورد کاوی بومی و ملی و بازدیدهای بین المللی در کنار یکدیگر قرار دارند تا به تمامی نیازهای آموزشی، مهارتی و فن محور مورد نیاز یک مدیر در این حوزه پاسخ دهند.
MPPA ویژه مدیران میانی و عالی سازمان های دولتی ، نهادهای حاکمیتی و بخش عمومی است و حضوردانش پذیرانی با حداقل پنج سال سابقه کار سبب ارتقاء اثر بخشی دوره و انتقال دانش و تجربیات بومی نیز می شود.
شرکت کنندگان در دوره MPPA در کنار آموزش، با راهنمایی اساتید تراز اول کشور به پژوهش پیرامون یکی از مسائل کلیدی در سطح خط مشی گذاری ملی پرداخته و به ارائه راهکارهای اصلاحی می پردازند. نتایج تحقیقات ایشان به نهادهای کلان دولتی و حاکمیتی ارائه خواهد شد.
از آنجا که آموزش به تنهایی نمی تواند سبب ایجاد هنر و مهارت مدیریتی شود، شرکت کنندگان در دوره MPPA در کارگاه هایی کاملا عملی شرکت خواهندکرد و با انجام تمرین های مهارتی با مربی گری اساتید و مدیران با تجربه ملی، سعی در پرکردن خلا آموزش تا اجرا خواهند داشت.
پنل هایی متشکل از مدیران با تجربه و اساتید تراز اول دانشگاهی به بررسی مورد کاوی های بومی و ملی خواهند پرداخت که سبب شبیه سازی موقعیت های واقعی برای شرکت کنندگان شده و از این طریق می توانند کیفیت قدرت تحلیل خود درشرایط پیچیده را بهبود بخشند.
 همچنین در پایان دوره سفر ده روزه ای به موسسات بین المللی خط مشی گذار اروپایی در نظر گرفته شده است که شرکت کنندگان می توانند با شرکت در آن سفر، با الگو برداری از تجربیات، زمینه ساز انتقال دانش و فناوری های نوین در این حوزه به داخل کشور شوند.

تماس با ما

تهران کریم خان ابتدا ایرانشهر کوچه ملکیان پلاک 24طبقه اول

info@mppa.ir

09203547814

02188328610

خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را واردنمایید.

حق کپی رایت محفوظ

Search